85-127 Bydgoszcz, ul. Chołoniewskiego 32/15  

Pomoc w przesiadaniu do samochodu

Jak można ułatwić wsiadanie i wysiadanie z samochodu seniorom i niepełnosprawnym?

Pomoc w przesiadaniu z wózka do samochodu i odwrotnie. Osoby poruszające się  na wózku z czasem zaczynają mieć problemy z bezpiecznym wsiadaniem do auta. Zwiększa się masa ciała, słabną ręce, spada kondycja. Z czasem przesiadanie się z wózka do samochodu zaczyna sprawiać problemy. Wówczas niezwykle pomocna może okazać się składana deska transferowa.

Dodatkową opcją pomocną przy przesiadaniu jest ochrona progu. Przy każdym wsiadaniu i wysiadaniu podjeżdżamy wózkiem do auta i opieramy wózek ramą bądź widelcem koła o próg samochodu. Już po kilku dniach użytkowania nowego auta widać na progu liczne zarysowania i odpryski lakieru. Żeby temu zapobiec zalecamy montaż maty ochronnej, która jest niedroga, skuteczna i prosta w użyciu.

Deska tansferowa - pomoc w przesiadaniu

Deska transferowa Veigel pomoc przy przesiadaniu dla osob niepełnosprawnych

Składana płyta ślizgowa do przesiadania dla niepełnosprawnych i seniorów

Składana deska transferowa lub inaczej płyta ślizgowa do przesiadania się z wózka do samochodu lub z samochodu na wózek. Produkt dedykowany dla osób niepełnosprawnych a także seniorów, dla których przesiadanie się do auta sprawia problemy. Rozłożona deska umożliwia krótki spoczynek po przeniesieniu ciężaru ciała z wózka, przed przesunięciem się na fotel w samochodzie. Gdy już usiądziesz wygodnie w fotelu dekę możesz złożyć i zamknąć drzwi auta. Dekę transferową, gdy nie jest już używana można zdemontować jednym prostym ruchem. Płytę można zamontować na środkowym słupku samochodu zarówno po stronie kierowcy jak i pasażera. Dodatkowe atuty deki ślizgowej to szybka instalacja i przystępna cena.

Mata ochronna Veigel ze skóry syntetycznej

Pomoc przy przesiadaniu - mata ochronna proguveigel

Ochrona progu Twojego pojazdu przed uszkodzeniem ramą wózka inwalidzkiego

Uniwersalna mata ochronna Veigel chroni Twój samochód przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Po zamontowaniu maty możesz podjechać wózkiem do samego progu, bez obaw o porysowanie go ramą wózka czy obrotowym widelcem kółka przedniego. Próg jest zabezpieczony przed uszkodzeniami, w związku z czym Ty możesz się skupić wyłączenie na przesiadaniu do lub z samochodu na wózek. Mata zamocowana jest w miejscu pomiędzy progiem a fotelem kierowcy (pasażera), dlatego też bardzo łatwo się jaż składa i rozkłada.

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz jakie urządzenie będzie odpowiednie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami.
Pozwól, że pokażemy Tobie, w jaki sposób możemy wnieść mobilność do Twojego życia.

MARACH SERWIS
Krzysztof Marach
Oficjalny przedstawiciel Veigel w Polsce