Jak działa ręczny gaz-hamulec?

Ręczny gaz-hamulec to mówiąc najprościej urządzenie pozwalające osobie niepełnosprawnej z niedowładem kończyn dolnych na ręczne sterownie pedałem gazu a także hamulca. Dźwignia w zależności od modelu działa na zasadzie “ciągnij-pchaj” lub “przekręć-pchaj”. Bez względu na fizykę działania oprzyrządowanie typu RGH zapewnia łatwe i płynne prowadzenie samochodu a także pełną kontrolę nad pojazdem nawet w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń na drodze.

 

Veigel Classic II
Ręczny gaz-hamulec Veigel Classic II - adaptacje Marach

Druga generacja urządzenia typu ręczny gaz-hamulec w wersji klasycznej

Model RGH najczęściej wybierany przez klientów

Łatwa i pewna obsługa RGH – to główna zalety modelu CLASSIC II. Aby dodać gazu, należy przesunąć ergonomiczny uchwyt zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zaś lekki nacisk do przodu aktywuje hamulec. Taka zasada funkcjonowania umożliwia także jednoczesne dodawanie gazu oraz hamowanie np. podczas podjazdu pod górę. Usytuowanie uchwytu można ustawić indywidualnie. Gwarantuje to nie męczące prowadzenie samochodu także podczas dłuższych podróży.

Ręczny gaz i hamulec dedykowany do samochodów z automatyczną skrzynią biegów

Model CLASSIC II oznacza niezawodność i długą żywotność połączone z łatwą obsługą. Zdobywca prestiżowej nagrody Red Dot Award za wzornictwo, VEIGEL Classic II oferuje więcej miejsca na nogi i lepszą regulację fotela kierowcy. Są standardem w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów. Dźwignia gazu oraz hamulca model Classic II została zaprojektowana tak, aby pasowała do wyposażenia wnętrza nowoczesnych pojazdów. Jednocześnie rezygnacja z niebezpiecznych i ostrych krawędzi przyczynia się do bezpieczeństwa podczas wypadku. Spełnia ostre kryteria przemysłu samochodowego i jest oferowane przez największych producentów samochodów.

Veigel Compact II
Ręczny gaz hamulec Veigel Copmact II - adaptacja Marach Bydgoszcz

Ręczny gaz hamulec typu "ciągnij-pchaj"

Niezawodna technika z nowoczesnym designem – to główna zaleta modelu Compact II.
Zasada funkcjonalności RGH jest bardzo prosta: aby przyspieszyć, przesuwamy ergonomiczny uchwyt do tyłu, przy lekkim nacisku do przodu zostaje aktywowany hamulec. Do przeniesienia połączeń z pedałami zastosowano cięgła które gwarantują niezawodność na wiele lat. Uchwyt został tak zaprojektowany, że podczas jazdy można wygodnie położyć na nim rękę. Oznacza to odprężone i nie męczące prowadzenie także podczas długich podróży. Specjalne przełożenie zwiększa delikatność podczas ruszania i jednocześnie zmniejsza drogę do pełnego otwarcia gazu. Model Compact II oznacza niezawodność i długą żywotność przy łatwej obsłudze. Nowoczesny i atrakcyjny design komponuje się we wnętrzach nowoczesnych pojazdów.

Czy ręczny gaz-hamulec jest bezpieczny dla niepełnosprawnego kierowcy?

Ręczny gaz-hamulec Veigel Compact II jest standardem w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów. Jednocześnie rezygnacja z niebezpiecznych i ostrych krawędzi przyczynia się do bezpieczeństwa podczas wypadku. Compact II spełnia ostre kryteria przemysłu samochodowego i jest oferowane przez największych producentów samochodów.

Veigel Individual II

Ekskluzywny RGH skrojony na miarę

Ręczny gaz i hamulec dla wymagających klientów

Specjalnie dla wymagających klientów projektujemy wykończenie obudowy urządzenia Ręczny gaz-hamulec Veigel Classic II lub Compact II perfekcyjnie dopasowane do wnętrza wskazanego samochodu. Selekcja, dobór materiałów oraz wzornictwo nawiązujące do tapicerki samochodu pozwalają zaspokoić estetyczne potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Veigel Basic II
Ręczny gaz-hamulec Veigel Basic II - dostosowanie samochodow dla niepełnosprawnych kierowców

RGH typu "ciągnij-pchaj" w wersji budżetowej

VEIGEL Basic II to ekonomiczna wersja RGH Compact II; działa w taki sam sposób, jak jego bardziej wyrafinowany pod względem estetycznym i ergonomicznym odpowiednik: aby przyspieszyć, pociągnij uchwyt do tyłu, naciśnięcie dźwigni do przodu aktywuje hamulec. Solidna a także funkcjonalna dźwignia gazu i hamulca model Basic II spełnia podstawowe wymagania dotyczące sterowania ręcznego przez osoby niepełnosprawne.

System ten potrzebuje jednak stosunkowo dużą przestrzeń między siedzeniem a dźwignią. Niektóre modele samochodów nie pozwalają na instalację Basic II. Warto wówczas rozważyć zakup urządzenia VEIGEL Compact II, które pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na przestrzeń między fotelem a urządzeniem.

Veigel Detroit
RGH Weigel Detroit przystosowanie samochodu dla niepełnosprawnego, leworęcznego kierowcy. Ręczny gaz i hamulec dla leworęcznych

Model ręcznego gazu i hamulca pozwalający na prowadzenie samochodu lewą ręką

Jak sama nazwa wskazuje, nowe urządzenia ręczny gaz-hamulec VEIGEL Detroit zostały zainspirowane rynkiem amerykańskim.
RGH VEIGEL Detroit to nowy standard na rynku urządzeń pozwalających na sterowanie gazem a także hamulcem lewą ręką. Model ten umożliwia kierowcy jednoczesne kierowanie i operowanie pedałem gazu. Urządzenie Detroit oznacza trwałość, funkcjonalność i przede wszystkim przyjemność z jazdy samochodem.

Veigel eClassic
RGH Veigel eClassic

Najnowocześniejsze urządzenie RGH

VEIGEL eClassic to nowoczesny design i funkcjonalność dające maksymalną przyjemność z jazdy. E-Classic jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze dzięki najnowocześniejszemu elektronicznemu przyspieszeniu, które pozwala doświadczyć samochodu w zupełnie nowy sposób. Ergonomiczny kształt urządzenia ręczny gaz-hamulec pozwala na komfortowe prowadzenie auta nawet przez długi czas, bez zmęczenia. Elegancki i atrakcyjny wygląd zapewnia znacznie więcej miejsca na nogi niż model Classic. Ponadto doskonale pasuje do wnętrza każdego pojazdu.

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz jakie urządzenie będzie odpowiednie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami.
Pozwól, że pokażemy Tobie, w jaki sposób możemy wnieść mobilność do Twojego życia.

MARACH SERWIS
Krzysztof Marach
Oficjalny przedstawiciel Veigel w Polsce