85-005 Trzciniec, ul. Jemiołowa 28    

Gałki i uchwyty na kierownicę dla osób niepełnosprawnych

Do czego służą uchwyty i gałki wielofunkcyjne na kierownicę, dla osób niepełnosprawnych?

Gałki i uchwyty na kierownicę dla osób niepełnosprawnych to skuteczne rozwiązania wspomagające siłę kierowcy, a dodatkowo pozwalające swobodnie obracać kołem kierownicy bez konieczności odrywania dłoni. Rozróżniamy gałki wielofunkcyjne, które oprócz pewnej kontroli nad kierownicą zapewniają możliwość sterowania kierunkowskazami, wycieraczkami, światłami, klaksonem itp. Ponadto dostępne są uchwyty z kształtem dopasowanym do rodzaju schorzenia lub kształtu dłoni. Zapewniają one pewny chwyt, zapobiegają poceniu się i ślizganiu dłoni.

Multifunkcyjna gałka na kierownicę Veigel MyCommand

Multifunkcyjna gałka Veigel MyCommand na kierownicę dla osoby niepełnosprawnej

Pełna kontrola nad kierownicą i przełącznikami w jednej dłoni - gałka Veigel

Gałka Veigel MyCommand pozwala kontrolować jednocześnie do 14 dodatkowych funkcji takich jak światła, światła awaryjne, kierunkowskazy, wycieraczki, klakson. Wszystkie funkcje aktywuje się bardzo łatwo przy użyciu kciuka, a co najważniejsze bez opóźnienia w czasie. Oczywiście gałka multifunkcyjna to produkt gwarantujący oprócz funkcji sterowania przełącznikami pewną kontrolę nad kierownicą. Urządzenie zaprojektowano zgodnie z najwyższymi standardami motoryzacyjnymi po to, aby kierowca w każdej sytuacji miał pełen dostęp do wszystkich przycisków w każdej sytuacji.

COMDIS - obrotowa gałka sterująca na kierownicę

Gałka sterująca, obrotowa na kierownicę Sojadis COMDIS

Kontrola kierownicy i sterowanie przełącznikami w jednej dłoni - gałka Sojadis COMDIS

Gałka sterująca aż 12 urządzeniami w samochodzie jak wycieraczki, kierunkowskazy, światła, klakson etc. Dodatkowo pozwala na pewną i płynną kontrolę nad kołem kierownicy. Gałka jest na tyle duża, aby bezproblemowo wybierać odpowiednie przyciski, i na tyle mała, że nie przesłania wskaźników na desce rozdzielczej.

Dedykowana dla osób niepełnosprawnych i seniorów, którzy są w stanie używać tylko jednej ręki do prowadzenia auta. Gałkę można szybko zdemontować z obręczy bez użycia narzędzi. Ponowna instalacja następuje poprzez wciśnięcie bolca urządzenia w otwór w uchwycie na kierownicy. COMDIS może być zainstalowany w każdym aucie z automatyczną skrzynią biegów.

Veigel - obrotowa gałka na kierownicę dla niepełnosprawnych

Veigel - obrotowa gałka na kierownicę dla osoby niepełosprawnej

Wheel Spiner- gałka dla inwalidy wspomagająca siłę ramienia

Gałka Veigel Spinner to uchwyt znany z doskonałej jakości i nowoczesnego designu. Każda gałka marki Veigel posiada opcję szybkiego wyjmowania i wkładania do zamontowanego na kole kierownicy uchwytu. Gałki dostępne są w dwóch wersjach, różniących się średnicą (45 i 50 mm) oraz kształtem uchwytu mocującego.

Uchwyt na kierownicę typu WIDELEC dla tetraplegika

Widelec na kierownicę dla osób o zmniejszonej sile chwytu

Widelec Veigel – specjalnie wyprofilowany uchwyt na kierownicę dla tetraplegików a także innych osób niepełnosprawnych z obniżoną siłą chwytu. Zaprojektowany tak, aby ręka bez względu na dynamikę sytuacji na drodze pozostała bezpiecznie na swoim miejscu. Widelec Veigel zapewnia precyzyjne kierowanie samochodem w każdej sytuacji.

Trójząb Veigel - uchwyt na kierownicę dla inwalidy

Tri-Pin Veigel to uchwyt dla niepełnosprawnych o obniżonej ruchomości dłoni

Uchwyt na kierownicę typu Trójząb stosuje się w przypadku niepełnosprawnych kierowców o obniżonej ruchomości dłoni np. tetrus, osoba po udarze. Zastosowanie chwytu trójbolcowego zapewnia odpowiednie podparcie dłoni i nadgarstka i gwarantuje, że dłoń pozostanie bezpiecznie na kole kierownicy. Trójząb na kierownicę podobnie jak gałka Spinner posiada opcję szybkiego wypięcia a także mocowania za pomocą trzpienia wtykowego.

Przeniesienie dźwigni kierunkowskazów a także wycieraczek

Veigel - przeniesienie kierunkowskazów i wycieraczek na drugą stronę kierownicy

Uchwyt przenoszący dźwignię kierunkowskazów na drugą stronę kierownicy

Dźwignia zaprojektowana z myślą o jak najbardziej komfortowej obsłudze wycieraczek i kierunkowskazów odpowiednią dla kierowcy ręką. Bezinwazyjne przeniesienie dźwigni na przeciwną stronę kierownicy pozostawia oryginalne elementy sterujące w pełni funkcjonalne a dodatkowo umożliwia obsługę dźwigni osobie z niepełnosprawnością.

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz jakie urządzenie będzie odpowiednie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami.
Pozwól, że pokażemy Tobie, w jaki sposób możemy wnieść mobilność do Twojego życia.

MARACH SERWIS
Krzysztof Marach
Oficjalny przedstawiciel Veigel w Polsce