85-127 Bydgoszcz, ul. Chołoniewskiego 32/15  

Gałki i uchwyty na kierownicę dla osób niepełnosprawnych

Do czego służą uchwyty i gałki wielofunkcyjne na kierownicę, dla osób niepełnosprawnych?

Gałki i uchwyty na kierownicę dla osób niepełnosprawnych to skuteczne rozwiązania wspomagające siłę kierowcy, a dodatkowo pozwalające swobodnie obracać kołem kierownicy bez konieczności odrywania dłoni. Rozróżniamy gałki wielofunkcyjne, które oprócz pewnej kontroli nad kierownicą zapewniają możliwość sterowania kierunkowskazami, wycieraczkami, światłami, klaksonem itp. Ponadto dostępne są uchwyty z kształtem dopasowanym do rodzaju schorzenia lub kształtu dłoni. Zapewniają one pewny chwyt, zapobiegają poceniu się i ślizganiu dłoni.

Multifunkcyjna gałka na kierownicę Veigel MyCommand

Multifunkcyjna gałka Veigel MyCommand na kierownicę dla osoby niepełnosprawnej

Pełna kontrola nad kierownicą i przełącznikami w jednej dłoni - gałka Veigel

Gałka Veigel MyCommand pozwala kontrolować jednocześnie do 14 dodatkowych funkcji takich jak światła, światła awaryjne, kierunkowskazy, wycieraczki, klakson. Wszystkie funkcje aktywuje się bardzo łatwo przy użyciu kciuka, a co najważniejsze bez opóźnienia w czasie. Oczywiście gałka multifunkcyjna to produkt gwarantujący oprócz funkcji sterowania przełącznikami pewną kontrolę nad kierownicą. Urządzenie zaprojektowano zgodnie z najwyższymi standardami motoryzacyjnymi po to, aby kierowca w każdej sytuacji miał pełen dostęp do wszystkich przycisków w każdej sytuacji.

Veigel - obrotowa gałka na kierownicę dla niepełnosprawnych

Veigel - obrotowa gałka na kierownicę dla osoby niepełosprawnej

Wheel Spiner- gałka dla inwalidy wspomagająca siłę ramienia

Gałka Veigel Spinner to uchwyt znany z doskonałej jakości i nowoczesnego designu. Każda gałka marki Veigel posiada opcję szybkiego wyjmowania i wkładania do zamontowanego na kole kierownicy uchwytu. Gałki dostępne są w dwóch wersjach, różniących się średnicą (45 i 50 mm) oraz kształtem uchwytu mocującego.

Uchwyt na kierownicę typu WIDELEC dla tetraplegika

Widelec na kierownicę dla osób o zmniejszonej sile chwytu

Widelec Veigel – specjalnie wyprofilowany uchwyt na kierownicę dla tetraplegików a także innych osób niepełnosprawnych z obniżoną siłą chwytu. Zaprojektowany tak, aby ręka bez względu na dynamikę sytuacji na drodze pozostała bezpiecznie na swoim miejscu. Widelec Veigel zapewnia precyzyjne kierowanie samochodem w każdej sytuacji.

Trójząb Veigel - uchwyt na kierownicę dla inwalidy

Tri-Pin Veigel to uchwyt dla niepełnosprawnych o obniżonej ruchomości dłoni

Uchwyt na kierownicę typu Trójząb stosuje się w przypadku niepełnosprawnych kierowców o obniżonej ruchomości dłoni np. tetrus, osoba po udarze. Zastosowanie chwytu trójbolcowego zapewnia odpowiednie podparcie dłoni i nadgarstka i gwarantuje, że dłoń pozostanie bezpiecznie na kole kierownicy. Trójząb na kierownicę podobnie jak gałka Spinner posiada opcję szybkiego wypięcia a także mocowania za pomocą trzpienia wtykowego.

Przeniesienie dźwigni kierunkowskazów a także wycieraczek

Veigel - przeniesienie kierunkowskazów i wycieraczek na drugą stronę kierownicy

Uchwyt przenoszący dźwignię kierunkowskazów na drugą stronę kierownicy

Dźwignia zaprojektowana z myślą o jak najbardziej komfortowej obsłudze wycieraczek i kierunkowskazów odpowiednią dla kierowcy ręką. Bezinwazyjne przeniesienie dźwigni na przeciwną stronę kierownicy pozostawia oryginalne elementy sterujące w pełni funkcjonalne a dodatkowo umożliwia obsługę dźwigni osobie z niepełnosprawnością.

Pulpit sterujący na kierownicę marki Guidosimplex

Dodatkowy pulpit sterujący Bluetooth na kierownicę

Dodatkowa jednostka sterująca Guidosimplex 1096XL
Wielofunkcyjna gałka Bluetooth 1096XL dla kierowców z obniżoną funkcjonalnością ramion.

Pulpit sterujący na kierownicę o nowoczesnym i ergonomicznym wyglądzie. Gwarantuje wygodę i doskonałą kontrolę nad kierownicą oraz przyciskami funkcyjnymi. Urządzenie jest bezprzewodowe i wykorzystuje nowoczesną transmisję radiową Bluetooth. W komplecie znajduje się ładowarka USB.

Wielofunkcyjna gałka sterująca pozwala nie tylko na kontrolę koła kierownicy przy użyciu jednej reki. Dodatkowo pozwala na sterowanie za pomocą kciuka reflektorami, klaksonem, kierunkowskazami, światłami awaryjnymi a także wycieraczkami. Gałka wyposażona jest w czujnik zmierzchu, który automatycznie aktywuje reflektory, a także podświetla klawiaturę, aby ułatwić użytkowanie. Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość szybkiego demontażu gałki, która jest wyposażona w przycisk szybkiego zwalniania.

Pulpit sterujący na kierownicę, na podczerwień

Gałka wielofunkcyjna na kierownicę działająca na podczerwień
Obrotowa gałka wielofunkcyjna na podczerwiń

Innowacyjne urządzenie, które można zamontować w dowolnym miejscu na kole kierownicy. Ergonomiczna konstrukcja pozwala na pełny obrót kierownicy o 360° z wygodą i łatwością. Po podłączeniu gałki wszystkie oryginalne elementy sterujące pozostają nienaruszone i zachowują swoją funkcjonalność. Pulpit pozwala na kontrolę kierownicy przy użyciu jednej ręki  a także na sterowanie przyciskami funkcyjnymi przy pomocy kciuka lub palca wskazującego.

Urządzenie pozwala na kontrolę wycieraczek, klaksonu, świateł awaryjnych, kierunkowskazów a także reflektorów. Zamontowany czujnik zmierzchu automatycznie aktywuje reflektory i podświetla klawiaturę, ułatwiając jej użytkowanie. Podobnie jak w modelu XL gałka wyposażona jest w przycisk szybkiego demontażu umożliwiający łatwe wyjęcie urządzenia, gdy zajdzie taka potrzeba.

Gałka multifunkcyjna na podczerwień montowana na kierownicę.

Guidosimplex gałka na kierownicę działająca na podczerwień
Multifunkcyjny pulpit sterujący na kierownicę

Dedykowany dla osób mających problem z dotarciem do dodatkowych elementów sterujących podczas prowadzenia samochodu.  Pilot na podczerwień pozwala na pełną kontrolę nad wszystkimi dodatkowymi przyciskami sterującymi w aucie, bez zdejmowania rąk z z kierownicy. Zintegrowana z pilotem gałka zapewnia pewny chwyt i całkowita kontrolę nad kołem kierownicy przy użyciu jednej ręki. Podłączenie urządzenia nie narusza konstrukcji auta oraz nie wpływa na funkcjonalność oryginalnych elementów sterujących.

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz jakie urządzenie będzie odpowiednie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami.
Pozwól, że pokażemy Tobie, w jaki sposób możemy wnieść mobilność do Twojego życia.

MARACH SERWIS
Krzysztof Marach
Oficjalny przedstawiciel Veigel w Polsce