85-127 Bydgoszcz, ul. Chołoniewskiego 32/15  

Obręcz pod kierownicę lub na kierownicę- elektroniczny gaz

Ręczne sterownie gazem za pomocą obręczy pod kierownicę lub na kierownicę

Obręcz pod kierownicę lub na kierownicę to rozwiązanie pozwalające na precyzyjne a przede wszystkim wygodne sterowanie gazem w samochodzie. Najważniejsze, że obręcz akceleratora nie przeszkadza w regulacji kierownicy, pozwala używać klaksonu i nie zakłóca działania poduszki powietrznej w kierownicy. Bez względu na sposób montażu obręcz pod kierownicę lub na kierownicę działa na zasadzie dociskania lub przyciągania do koła kierownicy.

Każdą obręcz dopasowuje się do wnętrza samochodu pod kątem kolorystyki i wykończenia. Dodatkowo producenci oferują obręcze zaprojektowane do większości marek i modeli aut z elektronicznym gazem, dostępnych na rynku samochodowym.

Obręcz pod kierownicę - elektroniczny gaz obsługiwany ręcznie

Elektroniczna obręcz gazu pod kierownicę

Guidosimplex pierścień przyspieszenia D916GV Fiat

Obręcz pod kierownicę sterująca przyspieszeniem samochodu Guidosimplex D916GV

Montowana bezpośrednio pod kołem kierownicy obręcz akceleratora pozwala na precyzyjne sterownie przyspieszeniem samochodu i pełną kontrolę nad kierunkiem jazdy dzięki możliwości trzymania obu rąk na kierownicy. Obręcz pod kierownice wykończona jest miękką skórą, dzięki czemu idealnie integruje się z kokpitem pojazdu. Zapewnia pełny widok deski rozdzielczej i nie blokuje działania urządzeń fabrycznych jak klakson, przełączniki, manetki czy poduszka powietrzna.

Jak działa obręcz pod kierownicę?

Przyspieszenie uzyskuje się pociągając pierścień do siebie w dowolnym punkcie na jego obwodzie. Gdy wymagane jest gwałtowne hamowanie pierścień gazu jest automatycznie dezaktywowany. Zwolnienie nacisku i ponowne przyciągnięcie  obręczy do koła kierownicy powoduje ponowne aktywowanie pedału gazu.

Obręcz na kierownicę Guidosimplex D906GV

Obręcz na kierownicę Guidosimplex D906GV

Elektroniczny gaz na kierownicę - obręcz akceleratora

Intuicyjne urządzenie pozwalające na precyzyjne, ręczne sterowanie pedałem gazu w samochodzie. Obręcz montowana jest bezpośrednio nad oryginalną kierownicą. Dzięki temu podczas jazdy kierowca może trzymać kierownicę oburącz w rekomendowanej pozycji „dziesiąta dziesięć” / „za dziesięć czternasta’.

Obręcz na kierownicę Guidosimplex G906GV wykończona jest miękką włoską skórą, dzięki czemu doskonale integruje się z wnętrzem samochodu. Zapewnia pełny widok deski rozdzielczej oraz nie blokuje funkcji poduszki powietrznej, sygnału dźwiękowego i przełączników przy kierownicy.

Obręcz pod kierownicę - elektroniczy, ręczny gaz dla niepełnosprawnych

Obręcz pod kierownicę - elektroniczny gaz obsługiwany ręcznie

Guidosimplex 916R GHOST - ręczny gaz w pierścieniu pod kierownicę

Elektroniczny akcelerator w formie pierścienia montowanego pod kołem kierownicy. Jest to pierwszy na świecie obrotowy elektroniczny gaz pod kierownicę. Przyspieszenia podobnie jak w innych modelach uzyskuje się poprzez dociśnięcie obręczy do koła kierownicy. Rożnica polega na tym, że ta obręcz obraca się razem z kołem kierownicy. Inne modele pozostają nieruchome, gdy kierownica jest skręcana. Obręcz zajmuje mniej miejsca niż inne modele i zapewnia większy komfort zarówno użytkownikowi jak i instalatorowi. Dodatkowym atutem obręczy pod kierownicę jest przycisk redukcji przyspieszenia podczas manewrów precyzyjnych jak parkowanie.

Obręcz na koło kierownicy - Guidosimplex Quick Release

Guidosimplex Quick Release - odłączany pierścień przyspieszenia

Ręczny gaz w obręczy na kierownicę z opcją szybkiego demontażu

Obręcz na kierownicę Quick Release Guidosimplex pozwala na szybki demontaż pierścienia za pomocą jednego przycisku. Ponowna instalacja to wciśnięcie obręczy w uchwyt mocujący. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeżeli samochód użytkowany jest przez kierowcę niepełnosprawnego i kierowców pełnosprawnych.

Obręcz wykończona jest ręcznie szytą włoską, miękką skórą, która idealnie integruje się w wnętrzem auta. Nie ogranicza widoczności deski rozdzielczej i nie blokuje poduszki, przycisku klaksonu a także manetek przy kierownicy.

Główną zaletą obręczy na kierownicę na szybkozłączce jest możliwość demontażu na czas załadunku i wyładunku wózka inwalidzkiego przez kierowcę. Dzięki czemu zyskujemy kilka cennych centymetrów pomiędzy kierownicą a klatką piersiową niepełnosprawnego kierowcy, co ułatwia ładowanie aktywnego wózka inwalidzkiego.

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz jakie urządzenie będzie odpowiednie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami.
Pozwól, że pokażemy Tobie, w jaki sposób możemy wnieść mobilność do Twojego życia.

MARACH SERWIS
Krzysztof Marach
Oficjalny przedstawiciel Guidosimplex i Veigel w Polsce