85-127 Bydgoszcz, ul. Chołoniewskiego 32/15  

Adaptacje samochodów do przewozu osób niepełnosprawnych

Adaptacje samochodów do przewozu osób niepełnosprawnych jakie wykonujemy to:

  • najazdy
  • rampy
  • windy
  • fotele obrotowe
  • podnośniki / dźwigi
  • dokowanie wózka
  • pasy stabilizujące
  • deski transferowe

Przystosowanie samochodu dla osoby niepełnosprawnej to z naszej strony za każdym razem indywidualne podejście do problemu. Weryfikujemy stopień i rodzaj niepełnosprawności oraz optymalnie dobieramy urządzania adaptacyjne pod klienta i markę samochodu. Wykonujemy adaptacje samochodów salonowych, nowszych a także starszych. Mamy świadomość, że niepełnosprawność pociąga za sobą spore koszty bieżące jak leki, wizyty lekarskie, badania, rehabilitacja dlatego nie skreślamy żadnego klienta i staramy się maksymalnie ułatwić życie każdej osobie niepełnosprawnej.

Adaptacje samochodów do przewozu osób niepełnosprawnych
Adaptacje samochodów do przewozu osób na wózkach w najazdy aluminiowe

Adaptacja samochodu w najazdy dla wózka inwalidzkiego

Kanałowe, składane przenośne i przede wszystkim lekkie najazdy dla wózka inwalidzkiego. Montaż możliwy do drzwi bocznych, tylnych lub tylnej klapy. Nośność każdej szyny wynosi 150 kg co sprawia, że nośność całkowita najazdów wynosi 300 kg. Waga pojedynczej szyny to 12 kg a jej długość po złożeniu to zaledwie 120 cm. Najazdy rozłożone mierzą 200 cm.

Więcej informacji: Najazdy dla wózków inwalidzkich

Montaż ramp samochodowych dla inwalidów

Lekkie i składane rampy aluminiowe montuje się z tyłu pojazdu. Szerokość oraz wysokość rampy można dopasować do rozmiaru samochodu. Standardowa nośność ramp wynosi około 300 kg jednak istnieje możliwość zwiększenia nośności do 500 kg. Standardowy podjazd waży około 35 kg a w jego składaniu pomagają specjalne sprężyny.

Więcej informacji: Rampy samochodowe dla niepełnosprawnych

Windy samochodowe dla niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich
Winda samochodowa dla niepełnosprawnych fiorella

Adaptacja samochodów w windy dla osób poruszających się na wózkach

W windę można wyposażyć każdy samochód, który ma odpowiednio wysokie wnętrze zapewniające możliwość wjazdu do wnętrza osobie siedzącej na wózku inwalidzkim. Winda może być zamontowana z tyłu pojazdu lub przy drzwiach bocznych w samochodach typu Bus, Van i Kombivan. Wyposażenie tego typu posiada zazwyczaj napęd elektryczny i nośność od 400 kg. Charakteryzuje się ponadto większą żywotnością niż najazdy czy rampy.

Więcej informacji: Windy samochodowe dla osób niepełnosprawnych

Dostosowanie samochodu do przewozu niepełnosprawnego pasażera w fotelu obrotowym

Wykonujemy adaptacje samochodów polegające na montażu fotela pasażera, który pozwala na przesunięcie, obrócenie, wyprowadzenie na zewnątrz a nawet na opuszczenie siedziska. Fotel może być zmontowany w samochodzie osobowym lub w autach typu, SUV, VAN a także BUS. Przystosowanie samochodu dla niepełnosprawnego pasażera w fotel obrotowy to gwarancja optymalnego dopasowania siedziska zapewniającego komfortowe przesiadanie się z wózka i wsiadanie do auta oraz podróż. Fotele obrotowe to produkt rekomendowany także dla osób starszych, którym wsiadanie do samochodu i wysiadanie sprawia trudności.

Więcej informacji: Fotel obrotowy do samochodu dla seniora lub osoby niepełnosprawnej

Turny HD Orbit czyli obrotowy fotel do samochodu z opcją opuszczania na dowolną wysokość

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz jakie urządzenie będzie odpowiednie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami.
Pozwól, że pokażemy Tobie, w jaki sposób możemy wnieść mobilność do Twojego życia.

MARACH SERWIS
Krzysztof Marach
Oficjalny przedstawiciel Veigel w Polsce