85-127 Bydgoszcz, ul. Chołoniewskiego 32/15  

Modyfikacje pedałów dla niepełnosprawnych

Jakie są rodzaje modyfikacji pedałów dla niepełnosprawnych kierowców?

Modyfikacje pedałów w samochodach dla niepełnosprawnych kierowców to sposób na prowadzenie auta po amputacjach, udarach i z innymi niepełnosprawnościami wymagającymi adaptacji pojazdu. Rozróżniamy kilka podstawowych opcji takich modyfikacji:

  1. Mechaniczny pedał gazu na lewą stronę
  2. Elektroniczny pedał gazu na lewą stronę
  3. Podwyższenie pedałów
  4. Osłona pedałów
  5. Pedały dla pasażera / instruktora
Modyfikacje pedałów w autach dla osób niepełnosprawnych.

Mechaniczny pedał gazu na lewą stronę

Modyfikacje pedałów - przełożenie gazu na lewą nogę

Modyfikacja pedałów polegająca na przeniesieniu mechanicznego gazu na lewą stronę. Oryginalny, prawy pedał gazu osłonięty jest podstawą na której można oprzeć np. protezę prawej kończyny. Urządzenie jest bardzo proste w montażu i demontażu. Sama modyfikacja nie narusza konstrukcji auta, dzięki czemu samochód po przeróbce nie traci gwarancji.

Veigel - modyfikacja elektronicznego pedału gazu

Elektroniczny pedał gazu przeniesiony na lewą stronę

Urządzenie adaptacyjne firmy Veigel umożliwiający przeniesienie elektronicznego pedału gazu na lewą stronę. Elektronika urządzenia pozwala na wybór aktywnego pedału i jednoczesne dezaktywowanie drugiego. Nieaktywny pedał można wcisnąć i oprzeć na nim np. protezę. Takie rozwiązanie zapewnia dodatkową przestrzeń na nieaktywną nogę i poprawia komfort jazdy.

Łatwo dostępny i prosty w obsłudze przełącznik umożliwia korzystanie z samochodu kilku kierowcom (pełnosprawnym i niepełnosprawnym), bez konieczności demontażu urządzenia. Oczywiście przystosowanie samochodu dla niepełnosprawnego kierowcy w elektroniczny pedał gazu na lewą stronę nie narusza konstrukcji auta i nie powoduje utraty gwarancji.

Podwyższenie pedałów Veigel

Modyfikacje pedałów - regulowane przedłużenie aż do 10 cm

Przedłużenie pedałów zmniejszające odległość powierzchni pedału od podeszwy buta o wartość od 50 do 100 mm. Każda przedłużka jest indywidualnie regulowana i można ją swobodnie dopasować do wymagań kierowcy.

Urządzenia można zdemontować zdemontować w ciągu kilku sekund i to bez użycia narzędzi. Oczywiście przedłużające modyfikacje pedałów również nie naruszają konstrukcji pojazdu i nie traci on gwarancji po dostosowaniu do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Osłona pedałów Veigel

Zabezpieczenie przed przypadkowym naciśnięciem pedałów przez osobę niepełnosprawną

Jeżeli szukasz rozwiązania, które zabezpieczy pedały w Twoim samochodzie przez ich niezamierzonym naciśnięciem podczas jazdy to jest to osłona dla Ciebie. Maskownice dostępne są w różnych rozmiarach i mogą osłaniać wybrane pedały lub zajmować całą szerokość przestrzeni na nogi. Osłona jest bardzo stabilna i można na niej swobodnie opierać stopy czy protezy.

CO ważne osłonę można zdemontować w kilka sekund i to bez użycia narzędzi. Tym samym samochód może prowadzić na zmianę osoba z niepełnosprawnością i pełnosprawny kierowca. Podobnie jak przy innych modyfikacjach również i tutaj montaż osłony nie narusza konstrukcji auta i nie traci ono gwarancji producenta.

Podwóje sterowanie pedałami dla instruktora szkoły jazdy

Podwójne pedały Veigel - dostępne dla samochodów osobowych, ciężarówek i autobusów - nauka jazdy

Podwójne pedały to sterownik wynaleziony i produkowany przez firmę Veigel od 1920 roku. Z uwagi na swój charakter – szkolenie nowych kierowców, urządzenie produkowane jest zgodnie z najbardziej rygorystycznymi wymaganiami przemysłu motoryzacyjnego. Oferujemy urządzenia do ponad 800 marek samochodów dostępnych na całym świecie a także do wielu typów pojazdów. Przerabiamy samochody osobowe, busy, auta ciężarowe i autobusy. Podwójne sterowanie pedałami Veigel mocowane jest na wielu liniach produkcyjnych wytwarzających samochody przystosowane do nauki jazdy nie tylko przez niepełnosprawnych ale przede wszystkim pełnosprawnych kierowców.

Wyprodukowane zgodnie z najwyższymi standardami podwójne pedały wytrzymują najtrudniejsze testy i gwarantują długotrwałą a także bezawaryjną pracę. Warto dodać, że urządzenia spełnia normy bezpieczeństwa ISO 9001/1400 i TS16949. Dużą zaletą mechanizmu jest możliwość łatwego i szybkiego montażu i demontażu w kilku prostych krokach, bez większych modyfikacji technicznych pojazdu. Po usunięciu urządzenia podwójnej kontroli a aucie nie pozostają żadne znaczące ślady użytkowania.

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz jakie urządzenie będzie odpowiednie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami.
Pozwól, że pokażemy Tobie, w jaki sposób możemy wnieść mobilność do Twojego życia.

MARACH SERWIS
Krzysztof Marach
Oficjalny przedstawiciel Veigel w Polsce