85-127 Bydgoszcz, ul. Chołoniewskiego 32/15  

Fotel obrotowy do samochodu

Obrotowe fotele do samochodu dla niepełnosprawnych i seniorów

Fotel obrotowy do samochodu to urządzenie pozwalające na obrócenie siedzenia i wyprowadzenie go na zewnątrz. Dodatkowo istnieje możliwość dodania mechanizmu elektrycznego pozwalającego na obniżenie fotela do wysokości najbardziej komfortowej dla użytkownika. Po usadowieniu się na siedzeniu wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie sterującym a fotel zabierze Cię do samochodu.

Turny HD/Orbit opuszczany i obrotowy fotel do samochodu osobowego, SUV, VAN, BUS

Wsiadanie do samochodu dla osoby starszej lub niepełnosprawnej to duże wyzwanie. Szczególnie jeżeli poruszamy się samochodem typu VAN, SUV a także BUS, których kabiny znajdują się wyżej od tradycyjnych osobówek. Obrotowe fotele do samochodu Turny HD Orbit z opcją opuszczania przełamują te bariery w związku z powyższym są przeznaczone zarówno dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich a także seniorów, dla których wsiadanie do auta sprawia trudności.

Turny HD Orbit czyli obrotowy fotel do samochodu z opcją opuszczania na dowolną wysokość

Fotele obrotowe do samochodu ułatwiają transfer do i z auta

Opuszczany fotel ułatwiający przesiadanie się do samochodu i na wózek

Łatwiejszy transfer do samochodu i na wózek inwalidzki. Turny HD Orbit to nie tylko obracane i wysuwane siedzisko. To przede wszystkim możliwość opuszczania fotela samochodowego do optymalnej wysokości. Przesiadając się do samochodu opuść fotel poniżej siedziska wózka co ułatwi transfer. Jeżeli przesiadasz się z siedzenia samochodowego na wózek opuść je na wysokość powyżej siedziska wózka i ponownie ułatw sobie przesiadkę na wózek. Proste prawda?

Opuszczany fotel obrotowy do samochodu dla seniorów

Fotel obrotowy do samochodu nie tylko dla osób na wózkach inwalidzkich

Przesiadanie się do samochodu nie jest wyzwanie tylko dla osób ze zdiagnozowaną niepełnosprawnością. Także seniorzy mogą mieć problemy z wsiadanie do auta i wysiadaniem z niego. Z wysuwanym, obrotowym i opuszczanym fotelem samochodowym wsiadanie jest tak łatwe jak siadanie na krześle. Przy siadaniu zawsze możesz przytrzymać się drzwi i wolno opuścić się na siedzisko. Gdy już wygodnie usiądziesz fotel sam przeniesie Cię do kabiny. Aby wysiąść z auta obróć siedzenie, wysuń je i opuść na wysokość, na której stopy dotkną ziemi. Teraz możesz wstać przytrzymując się drzwi lub wykorzystując regulację wysokości fotela, która pomoże unieść pupę do góry.

Obrotowe i wysuwane fotel do samochodu z płynna regulacją wysokości

Fotel obrotowy dla niepełnosprawnych a także seniorów dedykowane do samochodów typu VAN SUV i BUS

Dzięki proponowanemu rozwiązaniu przy wyborze samochodu nie musisz ograniczać się do aut osobowych. Fotel obrotowy z opcją wysuwania i opuszczania można zainstalować w wielu niedostępnych dotychczas markach i modelach samochodów. Zakres regulacji wysokości fotela wynosi aż 480 mm i pozwala na montaż oraz wygodne wsiadanie nawet w samochodach typu VAN, SUV czy BUS. Jeżeli nie masz pewności czy możliwe jest zamontowanie opuszczanego fotela obrotowego w wybranym przez Ciebie samochodzie skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów technicznych i bezpłatnej wyceny.

Do montażu urzadzenia wykorzystujemy otwory wykonanie fabrycznie przez producenta samochodu. Podobnie jak w większości naszych adaptacji także montaż obrotowego fotela do samochodu jest całkowicie odwracalny. Po zakończeniu eksploatacji auta można ponownie zamocować oryginalny fotel i odsprzedać samochód bez konieczności obniżania ceny z powodu przeróbek. Używany dotychczas fotel obrotowy możemy przełożyć dla Ciebie do następnego, nowszego samochodu.

Fotel obrotowy do auta dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych

Fotel obrotowy do samochodu dla niepełnosprawnych dzieci

Pomoc dla rodziców niepełnosprawnych dzieci w transferze do i z samochodu

Wychowanie niepełnosprawnego dziecka to ciężka praca, wymagająca dźwigania i nadwyrężania mięśni przykręgosłupowych. Gdy dziecko rośnie ryzyko kontuzji kręgosłupa gwałtownie wzrasta, a przecież nie możemy sobie na nie pozwolić! Nieocenioną pomocą w transferze dziecka do samochodu i z auta na wózek inwalidzki jest obrotowy fotel z regulacją wysokości. Pozwala on wyeliminować ruch skrętny ciała rodzica podczas przenoszenia dziecka na fotel samochodowy. Ponadto dzięki wysunięciu fotela na zewnątrz podczas przenoszenia pociechy możemy wesprzeć się na drzwiach pojazdu, słupku lub przytrzymać relingu.

Kolejnym atutem posiadania obrotowego fotela pasażera w samochodzie jest możliwość cieszenia się wspólną jazdą czy rozmową. Dziecko mamy cały czas w zasięgu wzroku, co nie jest takie oczywiste , gdy siedzi ono na tylnej kanapie osobówki lub na wózku inwalidzkim z tyłu Vana lub Busa.

System przenoszący siedzisko wózka do wnętrza auta wraz z pasażerem

adaptacje samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych

System Carony - transfer pasażera do samochodu bez konieczności przesiadania się z wózka na fotel samochodowy

Możemy wyposażyć Państwa samochód w innowacyjny system CARONY, który umożliwia przeniesienie siedziska z wózka inwalidzkiego do kabiny wraz z pasażerem. Warto zauważyć, że system ten jest tak samo bezpieczny jak standardowy fotel samochodowy.

Praca stelaża obrotowego jest identyczna jak w przypadku innych foteli obrotowych z regulacją wysokości. Rożnica tego rozwiązania polega na tym, że współpracuje on z systemem Carony, który umożliwia transfer siedziska z ramy wózka do kabiny auta bez konieczności przesiadania się z wózka na fotel.

Transfer polega na zsunięciu specjalnie dopasowanego siedziska z ramy wózka na przystosowany do tego podnośnik i odwrotnie przesunięcie z podnośnika na stelaż wózka.

Urządzenie dostosowane do transferu zarówno dzieci a także dorosłych i seniorów.

Wybierz odpowiedni dla siebie lub bliskiej osoby fotel obrotowy do samochodu

Siedzenia dla dorosłych i dla dzieci

Montowany przez nas system foteli obrotowych do samochodu pozwala optymalnie dopasować siedzisko do potrzeb osoby z niego korzystającej. Jest on w pełni kompatybilny z fotelami BEV, fotelami kompaktowymi, fotelami Recaro a także fotelikami dla dzieci BEV Kids i fotelami GS. Wszystkie pasujące do systemu fotele przeszył testy zderzeniowe. Ponadto wraz z mechanizmami obrotowymi i regulującymi wysokość poddawane były ekstremalnym warunkom klimatycznym i testom wytrzymałościowym.

Godnym uwagi jest fakt, że w przypadku utraty zasilania z baterii samochodowej urządzenie wyposażone jest w ręczny system awaryjny pozwalający na manualne odwrócenie i opuszczenie fotela.

Montaz foteli obrotowych do samochodu dla niepełnosprawnych i seniorów

Programowalna podstawa obrotowa pod fotel pasażera lub kierowcy

Obrotowa podstawa fotela Guidosimplex RTRAN

Aluminiowy, obrotowy system do fotela samochodowego Guidosimplex

Obrotowa podstawa pod fotel samochodowy wykonana w całości z aluminium przy wykorzystaniu metody pojedynczego odlewu. Urządzenie cechuje się 20% mniejsza wagą niż jakiekolwiek inne urządzenie tego typu na rynku. Podstawa dostępna w wersji mechanicznej a także w pełni programowalnej wersji elektronicznej oraz wersjach kombinowanych: półmechanicznej i półelektrycznej.

Najważniejsze cechy produktu to:

  • maksymalna wysokość 40 mm
  • 20% mniejsza waga
  • 100% aluminium
  • możliwość zaprogramowania zakresu ruchu fotela

Podstawa pod fotel obrotowy do auta dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych

Podstawa obrotowego fotela Swivel Base

Obrotowa podstawa pod fotel pasażera o nośności 200 kg

Podstawa pod fotel pasażera o imponującym maksymalnym obciążeniu 200 kg. Urządzenie w pełni mechaniczne wykonane z aluminium. Dużą zaletą mechanizmu jest prosty montaż i niezwykła skuteczność. Przymocowany do podstawy fotel samochodowy ułatwi przesiadanie niepełnosprawnym dzieciom i dorosłym. Jest też bardzo pomocny dla osób starszych, którym wsiadanie do auta i wysiadanie jest dużym wyzwaniem.

Opuszczany i obrotowy fotel do samochodu dla niepełnosprawnych pasażerów

Obrotowy i opuszczany fotel do transferu osoby niepełnosprawnej firmy Guidosimplex

Dtran Basic - lekka i programowalna podstawa pod fotel pasażera

Rozwiązanie służące do transferu osób niepełnosprawnych do wnętrza samochodu. Urządzenie umożliwia zaprogramowanie obrotu i obniżania a także podnoszenia fotela krok po kroku. Montaż urządzenia możliwy jest w większości samochodów typu Suv, Van, Multivan, Kombivan.

Podstawa cechuje się wagą poniżej 40 kg, w głównej mierze dzięki wykorzystaniu do budowy lekkiego aluminium. Zakres wysokości podnoszenia i opuszczania fotele to aż 400 mm. Urządzenie obsługiwane jest za pomocą przewodowego panelu sterowania lub opcjonalnie przy użyciu bezprzewodowego pilota.

Dtran Excellent - opuszczany i obrotowy fotel dla pasażera

Obrotowy i opuszczany fotel dla pasażera

Pomoc w przesiadaniu się z wózka do wysokiego auta

DTRAN EXCELLENT daje możliwość adaptacji dla potrzeb niepełnosprawnych pasażerów pojazdów typu Minivan. Podstawa obraca fotel pasażera a następnie obniża go do żądanej pozycji w zakresie od 300 do 395 mm. Dzięki niemu przesiadanie się z każdego wózka inwalidzkiego staje się dużo łatwiejsze.

Urzadzenie jest w pełni programowalne i pozwala zaplanować ruch fotele krok po kroku. Uwzględniają przy tym prędkość i zakres ruchu obrotowego oraz opadania i wnoszenia a także odchylania oparcia. Dodatkowym atutem są zabezpieczenia zapobiegające zgnieceniu a także awaryjny, mechaniczny system rezerwowy.

Opuszczany fotel posiada wbudowany ogranicznik pozwalający na ruch poziomy fotela przy zamkniętych drzwiach i ruch obrotowy, poziomy a także pionowy przy drzwiach otwartych. Fotel na obrotowej podstawie można zamontować zarówno z prawej jak i lewej strony auta. Sterowanie odbywa się za pomocą przewodowego panelu sterującego lub opcjonalnie bezprzewodowego pilota.

Obrotowy fotel do samochodu dla pasażera ze sztywną ramą na kołach

Obrotowy fotel do samochodu dla niepełnosprawnego pasażera

Wózek ortopedyczny i obrotowy fotel do auta w jednym

System składa się ze sztywnej ramy z kołami oraz wygodnego, ergonomicznego fotela przeznaczonego zarówno do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego. Dodatkowym atutem zestawu jest obrotowa podstawa montowana w samochodzie pozwalająca na przesunięcie fotela wraz z pasażerem do wnętrza pojazdu, jego obrót i zablokowanie go w pozycji na wprost.

Podstawa  zapewnia obrót fotela o 90°. Przy wysiadaniu fotel przesuwa się nad podwozie wózka, które mocuje się do podstawy siedziska. Tym sposobem fotel samochodowy można szybko przekształcić w pełni funkcjonalny ortopedyczny wózek inwalidzki. Dzięki zmniejszonym wymiarom i niewielkiej wadze podwozie, gdy nie jest używane można łatwo załadować do bagażnika pojazdu.

Przy projektowaniu rozwiązania zostało wzięte pod uwagę zachowanie funkcjonalności pasa bezpieczeństwa, która pomimo mobilności siedziska została zachowana.

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz jakie urządzenie będzie odpowiednie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami.
Pozwól, że pokażemy Tobie, w jaki sposób możemy wnieść mobilność do Twojego życia.

MARACH SERWIS
Krzysztof Marach
Oficjalny przedstawiciel Veigel w Polsce