85-005 Trzciniec, ul. Jemiołowa 28    

Fotel obrotowy do samochodu

Obrotowe fotele do samochodu dla niepełnosprawnych i seniorów

Fotel obrotowy do samochodu to urządzenie pozwalające na obrócenie siedzenia i wyprowadzenie go na zewnątrz. Dodatkowo istnieje możliwość dodania mechanizmu elektrycznego pozwalającego na obniżenie fotela do wysokości najbardziej komfortowej dla użytkownika. Po usadowieniu się na siedzeniu wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie sterującym a fotel zabierze Cię do samochodu.

Turny HD/Orbit opuszczany i obrotowy fotel do samochodu osobowego, SUV, VAN, BUS

Wsiadanie do samochodu dla osoby starszej lub niepełnosprawnej to duże wyzwanie. Szczególnie jeżeli poruszamy się samochodem typu VAN, SUV a także BUS, których kabiny znajdują się wyżej od tradycyjnych osobówek. Obrotowe fotele do samochodu Turny HD Orbit z opcją opuszczania przełamują te bariery w związku z powyższym są przeznaczone zarówno dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich a także seniorów, dla których wsiadanie do auta sprawia trudności.

Turny HD Orbit czyli obrotowy fotel do samochodu z opcją opuszczania na dowolną wysokość

Fotele obrotowe do samochodu ułatwiają transfer do i z auta

Opuszczany fotel ułatwiający przesiadanie się do samochodu i na wózek

Łatwiejszy transfer do samochodu i na wózek inwalidzki. Turny HD Orbit to nie tylko obracane i wysuwane siedzisko. To przede wszystkim możliwość opuszczania fotela samochodowego do optymalnej wysokości. Przesiadając się do samochodu opuść fotel poniżej siedziska wózka co ułatwi transfer. Jeżeli przesiadasz się z siedzenia samochodowego na wózek opuść je na wysokość powyżej siedziska wózka i ponownie ułatw sobie przesiadkę na wózek. Proste prawda?

Opuszczany fotel obrotowy do samochodu dla seniorów

Fotel obrotowy do samochodu nie tylko dla osób na wózkach inwalidzkich

Przesiadanie się do samochodu nie jest wyzwanie tylko dla osób ze zdiagnozowaną niepełnosprawnością. Także seniorzy mogą mieć problemy z wsiadanie do auta i wysiadaniem z niego. Z wysuwanym, obrotowym i opuszczanym fotelem samochodowym wsiadanie jest tak łatwe jak siadanie na krześle. Przy siadaniu zawsze możesz przytrzymać się drzwi i wolno opuścić się na siedzisko. Gdy już wygodnie usiądziesz fotel sam przeniesie Cię do kabiny. Aby wysiąść z auta obróć siedzenie, wysuń je i opuść na wysokość, na której stopy dotkną ziemi. Teraz możesz wstać przytrzymując się drzwi lub wykorzystując regulację wysokości fotela, która pomoże unieść pupę do góry.

Obrotowe i wysuwane fotel do samochodu z płynna regulacją wysokości

Fotel obrotowy dla niepełnosprawnych a także seniorów dedykowane do samochodów typu VAN SUV i BUS

Dzięki proponowanemu rozwiązaniu przy wyborze samochodu nie musisz ograniczać się do aut osobowych. Fotel obrotowy z opcją wysuwania i opuszczania można zainstalować w wielu niedostępnych dotychczas markach i modelach samochodów. Zakres regulacji wysokości fotela wynosi aż 480 mm i pozwala na montaż oraz wygodne wsiadanie nawet w samochodach typu VAN, SUV czy BUS. Jeżeli nie masz pewności czy możliwe jest zamontowanie opuszczanego fotela obrotowego w wybranym przez Ciebie samochodzie skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów technicznych i bezpłatnej wyceny.

Do montażu urzadzenia wykorzystujemy otwory wykonanie fabrycznie przez producenta samochodu. Podobnie jak w większości naszych adaptacji także montaż obrotowego fotela do samochodu jest całkowicie odwracalny. Po zakończeniu eksploatacji auta można ponownie zamocować oryginalny fotel i odsprzedać samochód bez konieczności obniżania ceny z powodu przeróbek. Używany dotychczas fotel obrotowy możemy przełożyć dla Ciebie do następnego, nowszego samochodu.

Fotel obrotowy do auta dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych

Fotel obrotowy do samochodu dla niepełnosprawnych dzieci

Pomoc dla rodziców niepełnosprawnych dzieci w transferze do i z samochodu

Wychowanie niepełnosprawnego dziecka to ciężka praca, wymagająca dźwigania i nadwyrężania mięśni przykręgosłupowych. Gdy dziecko rośnie ryzyko kontuzji kręgosłupa gwałtownie wzrasta, a przecież nie możemy sobie na nie pozwolić! Nieocenioną pomocą w transferze dziecka do samochodu i z auta na wózek inwalidzki jest obrotowy fotel z regulacją wysokości. Pozwala on wyeliminować ruch skrętny ciała rodzica podczas przenoszenia dziecka na fotel samochodowy. Ponadto dzięki wysunięciu fotela na zewnątrz podczas przenoszenia pociechy możemy wesprzeć się na drzwiach pojazdu, słupku lub przytrzymać relingu.

Kolejnym atutem posiadania obrotowego fotela pasażera w samochodzie jest możliwość cieszenia się wspólną jazdą czy rozmową. Dziecko mamy cały czas w zasięgu wzroku, co nie jest takie oczywiste , gdy siedzi ono na tylnej kanapie osobówki lub na wózku inwalidzkim z tyłu Vana lub Busa.

System przenoszący siedzisko wózka do wnętrza auta wraz z pasażerem

adaptacje samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych

System Carony - transfer pasażera do samochodu bez konieczności przesiadania się z wózka na fotel samochodowy

Możemy wyposażyć Państwa samochód w innowacyjny system CARONY, który umożliwia przeniesienie siedziska z wózka inwalidzkiego do kabiny wraz z pasażerem. Warto zauważyć, że system ten jest tak samo bezpieczny jak standardowy fotel samochodowy.

Praca stelaża obrotowego jest identyczna jak w przypadku innych foteli obrotowych z regulacją wysokości. Rożnica tego rozwiązania polega na tym, że współpracuje on z systemem Carony, który umożliwia transfer siedziska z ramy wózka do kabiny auta bez konieczności przesiadania się z wózka na fotel.

Transfer polega na zsunięciu specjalnie dopasowanego siedziska z ramy wózka na przystosowany do tego podnośnik i odwrotnie przesunięcie z podnośnika na stelaż wózka.

Urządzenie dostosowane do transferu zarówno dzieci a także dorosłych i seniorów.

Wybierz odpowiedni dla siebie lub bliskiej osoby fotel obrotowy do samochodu

Siedzenia dla dorosłych i dla dzieci

Montowany przez nas system foteli obrotowych do samochodu pozwala optymalnie dopasować siedzisko do potrzeb osoby z niego korzystającej. Jest on w pełni kompatybilny z fotelami BEV, fotelami kompaktowymi, fotelami Recaro a także fotelikami dla dzieci BEV Kids i fotelami GS. Wszystkie pasujące do systemu fotele przeszył testy zderzeniowe. Ponadto wraz z mechanizmami obrotowymi i regulującymi wysokość poddawane były ekstremalnym warunkom klimatycznym i testom wytrzymałościowym.

Godnym uwagi jest fakt, że w przypadku utraty zasilania z baterii samochodowej urządzenie wyposażone jest w ręczny system awaryjny pozwalający na manualne odwrócenie i opuszczenie fotela.

Montaz foteli obrotowych do samochodu dla niepełnosprawnych i seniorów

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz jakie urządzenie będzie odpowiednie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami.
Pozwól, że pokażemy Tobie, w jaki sposób możemy wnieść mobilność do Twojego życia.

MARACH SERWIS
Krzysztof Marach
Oficjalny przedstawiciel Veigel w Polsce